Primename, jog prekyba įžuvinimo medžiaga yra sezoninė, o įžuvinimo medžiagos kiekis – ribotas. Jei nenorite praleisti prekybos datų ir gauti pranešimus apie naujausią asortimentą – kviečiame užsiregistruoti naujienlaiškiui.
Arvydų kolektyvas su malonumu suteiks konsultacijas dėl privačių tvenkinių ar nuomojamų valstybinių ežerų priežiūros ir padės Jums rasti geriausią sprendimą. Teikiame įvairias konsultacijas – žuvų ligos ir jų prevencija, pašarų naudojimas, tvenkinių formavimas, įžuvinimas. Pagelbėsime ir patarsime jau turintiems tvenkinius bei norintiems juos įsirengti. Kviečiame susisiekti kontaktuose nurodytomis priemonėmis.
Pavasaris – puikus laikas pasirūpinti tvenkinių įžuvinimu. Šiuo metu daugelis žuvininkystės ūkių pradeda ruošti medžiagą (įvairias. žuvų rūšis) įžuvinimui, netrukus, atšilus orams prasidės prekyba gyva žuvimi. Planuodami įžuvinimo darbus tvenkinyje pasikonsultuoti su ichtiologais ar žuvivaisos specialistais, kurie, atsižvelgiant į Jūsų pageidavimus, bei tvenkinio specifiką parinks tinkamiausias auginti žuvų rūšis, numatys jų įžuvinimo normas bei priežiūros poreikius. Suformuota stabili žuvų bendrija gali būti ilgalaikės sėkmingos žuvininkystės ir viso tvenkinio egzistavimo pagrindas!
Karpis, o taip pat ir karpio-sidabrinio karoso hibridas (liaudyje vadinami F1) – nereiklios gyvenimo sąlygoms ir maistui žuvys puikiai auga daugelyje tvenkinių. Jas galima šerti įvairiais grūdais, ar specializuotais žuvų pašarais. Tinkamiausi įžuvinimui vienmečiai (20-50 g) ar dvimečiai (300-600 g) karpiai. Pavasarį tvenkinį įžuvinę dvimečiai karpiais rudenį galite tikėtis puikaus ~2 kg siekiančio „derliaus“.
Amūras ir Plačiakaktis – nors mūsų kraštuose šios žuvys sėkmingai daugintis negali, jų daromas poveikis vandens telkinių bendrijoms labai gerai matomas. Amūras – žolėdis, naikinantis perteklinę vandens augaliją. Plačiakaktis – planktofagas, vandens filtratorius. Rekomenduojama įžuvinimo norma, Vienmečiai (30-80 g) – 3-5 vnt . tvenkinio arui, arba dvimečiais amūrais ir plačiakakčiais (150-300 g) – 1-2 vnt. tvenkinio arui.
Eršketas – taip pat nereikli gyvenimo sąlygoms, tačiau šiltamėgė žuvis. Spartus eršketų augimas pasiekiamas sekliuose, greitai įšylančiuose tvenkiniuose, naudojant specializuotus žuvų pašarus.
Vaivorykštinis upėtakis – rekreaciniu ir žuvininkystės tikslais (maistui) patraukli žuvų rūšis. Šių žuvų gerbūvio užtikrinimui būtinas šaltas vanduo ir geras deguoninis režimas (būtinas reguliarus deguonies matavimas vandenyje). Šios aktyvios žuvys džiugins žvejyboje tiek vasaros metu, tiek ir žiemą žvejojant nuo ledo. Upėtakių auginimas tvenkiniuose -smagus užsiėmimas.
Lietuvos nacionalinė žuvis lynas viena iš rūšių, kuri beveik nereikalauja jokios priežiūros ir pasižymi vertinga žuviena, visgi jų augimas labai lėtas. Kilogramo svorį šios žuvys pasiekia tik 7-8 gyvenimo metais. Tačiau jei tvenkinys jums – poilsio oazė, įžuvinimas lynais bus puikus pasirinkimas.
Neretas vandens telkinio savininkas susiduria su tvenkinį “užvaldžiusiais” smulkiais karosais ar kitomis menkavertėmis žuvų rūšimis. Tuomet “tvarką” tikrai padarys įžuvinimas plėšriomis žuvimis. Mažiausia neprognozuojamo poveikio tikimybė įžuvinus ešeriais ar starkiais.
Lydeka ar šamas gali ženkliai įtakoti kitų žuvų išteklius tvenkinyje. Pavasarinis įžuvinimas paaugintomis lydekomis (50-250 g) duos greitą rezultatą, o pavasarį įleista 100 g lydekaitė po „pasiganymo“ karosyne rudenį gali sverti daugiau nei 2 kilogramus. Tačiau lydekų gausumą būtina kontroliuoti ir esant galimybei rekomenduojama šias žuvis išgaudyti ir jų kiekį sumažinti iki minimumo prieš pavasarinį nerštą.
Neverta bijoti ir europinių šamų, svarbu, kad įleidžiamas jų kiekis būtų adekvatus maistinei bazei. Keli 10-20 g šamukai arui tvenkinio ploto pirmuosius kelis metus nepadarys reikšmingos žalos tvenkinio žuvų ištekliams, o kasmet pagaunant po kelis individus subalansuosite ir viso tvenkinio ekosistemą.
Kaip sakoma lietuvių liaudies patarlėje: ką pasėsi – tą ir pjausi. Tad sėkmingo pavasarinio įžuvinimo ir skanios pačių užsiaugintos žuvies!